Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zakończył się remont pomieszczeń w szkole podstawowej w Niemczynie

Zdjęcie aktualności Zakończył się remont pomieszczeń w szkole podstawowej w Niemczynie fot. WRFM

Zakończył się remont pomieszczeń w szkole podstawowej w Niemczynie. Starą część budynku przystosowano do potrzeb przedszkolaków. Zadanie wykonał Usługowy Zakład Instalacji Sanitarnych Przemysława Wojciechowskiego za ponad 148 tysięcy złotych.
Wójt gminy Damasławek Cyprian Wieczorek dokonał odbioru technicznego. Towarzyszyli mu dyrektorzy przedszkola Bernadetta Matusiak i niemczyńskiej szkoły Maria Machaj-Socha.


Dotychczas funkcjonujące w szkole pomieszczenia nie gwarantowały przedszkolakom bezpieczeństwa, ponieważ nie spełniały standardów. Teraz maluch mają do dyspozycji swoją część budynku i zapewnione bezpośrednie wyjście na plac zabaw. Wójt Wieczorek planuje przeprowadzkę jeszcze w tym miesiącu.


W ramach remontu przystosowano do potrzeb najmłodszych dwie izby lekcyjne, które wygipsowano i pomalowano. Wybudowano łazienki, zamontowano zewnętrzną i wewnętrzną stolarkę drzwiową. Zainstalowano ogrzewanie podłogowe i osprzęt elektryczny. Pojawił się podjazd dla niepełnosprawnych, który posłuży także starszym dzieciom.


W dalszej perspektywie samorządowcy myślą o wykonaniu elewacji. Jako, że stara część szkoły jest pod kuratelą konserwatora zabytków niesie to za sobą dużo wyższe koszty.

(Cezary Kucharski)