Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zawalona chlewnia w gminie Mieścisko (relacja straży pożarnej)

Zdjęcie aktualności Zawalona chlewnia w gminie Mieścisko (relacja straży pożarnej) fot. st. asp. Dariusz Giza, KP PSP w Wągrowcu

25 listopada br. o godzinie 10.38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o zawalonym stropie w budynku gospodarczym w miejscowości Nieświastowice. Z informacji jakie otrzymał dyżurny Stanowiska Kierowania wynikało, że wewnątrz budynku znajduje się przygnieciony mężczyzna, z którym nie ma kontaktu. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu straży pożarnej potwierdziły się informacje ze zgłoszenia, a strażacy bezzwłocznie przystąpili do zabezpieczenie miejsca prowadzonych działań oraz rozpoczęli prace związane z wykonaniem dostępu do poszkodowanego mężczyzny. Z uwagi na niebezpieczeństwo przed kolejnym osunięciem się stropu strażacy przy pomocy narzędzi pneumatycznych oraz specjalistycznych podpór zabezpieczyli betonową płytę i ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę na zewnątrz. Poszkodowany został przekazany załodze ratownictwa medycznego i mimo wysiłku ratowników nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny.
Drugi z poszkodowanych mężczyzn zdołał sam opuścić pomieszczenie przed przyjazdem straży pożarnej i przebywał w karetce PRM. W trakcie prowadzonych działań jedna z kobiet pod wpływem zdarzenia źle się poczuła i konieczna była pomoc ratowników medycznych.
Na teren akcji zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z Komendy Miejskiej PSP z Poznania, która przy pomocy drewnianych stempli zabezpieczyła cały budynek.


Na miejscu był obecny wójt Gminy Mieścisko oraz przedstawiciel Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który wykluczył budynek z dalszej eksploatacji.

(opracował: mł. ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu)