Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zderzenie szynobusu z ciężarówką. 15 osób zostało rannych

Zdjęcie aktualności Zderzenie szynobusu z ciężarówką. 15 osób zostało rannych Zdjęcie z miejsca wypadku | fot. Wielkopolska policja/ FB

15 osób zostało rannych po zderzeniu samochodu ciężarowego z szynobusem. Do wypadku doszło w okolicach Bolechowa na drodze wojewódzkiej nr 196. 

- Przed przyjazdem stało po kilka samochodów osobowych z każdej strony. Kierowca ciężarówki ominął jednak te auta i wjechał na przejazd. Obsługa rozpędzonego szynobusu nie miała szans na zatrzymanie. - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. 

Uderzenie było tak silne, że ciężarówka przełamała się na pół. W pociągu jechało 15 osób wraz z obsługą. Nikt nie zginął ale są ranni.

- Będziemy domagać się aresztu dla kierowcy ciężarówki. Złamał wszystkie zasady bezpieczeństwa i to w sposób rażący. - dodaje Borowiak. 

Usuwanie skutków wypadku potrwa wiele godzin. Po zabraniu szynobusa pracownicy PKP PLK będą musieli sprawdzić stan szyn i dokonać ewentualnych napraw. Na trasie z Poznania do Wągrowca wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. 

(Maciej Januchowski)