Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie ma mieć własną kotłownię. Powiat chce zrezygnować z miejskiego cieplika

Zdjęcie aktualności Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie ma mieć własną kotłownię. Powiat chce zrezygnować z miejskiego cieplika fot. WRFM

Po wykonaniu remontu budynku Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie problemem dla starostwa obornickiego są wysokie rachunki za ogrzewanie. Wystawia je miejscowa spółka Megawat. Jak informuje lokalny portal społecznościowy należy ona do gminy, która pobiera tak zwane opłaty za ciepliki zatem czerpie zyski.


Starosta Zofia Kotecka była dyrektorem jednej z obornickich placówek oświatowych, więc ma doświadczenie i zaczęła liczyć pieniądze.


Mówił Waldemar Cyranek, wicestarosta obornicki.


Na wykonanie projektu kotłowni wraz z technicznymi opracowaniami samorządowcy zabezpieczyli 25 tysięcy złotych. Umowa z wykonawcą została podpisana w ubiegłym tygodniu z terminem wykonalności do czerwca przyszłego roku.


Nowoczesna gazowa kotłownia to koszt rzędu czterystu tysięcy złotych. Wstępne wyliczenia wskazują, że oszczędności na rachunkach za ogrzewanie wyniosą nawet sto tysięcy zatem wkład wraca do budżetu starostwa po mniej więcej czterech latach.


Kolejne kroki oczywiście podjęte za zgodą zarządu oraz radnych, to wypowiedzenie umowy firmie Megawat (rok przed terminem jej zakończenia) oraz zabezpieczenie pieniędzy w przyszłym roku budżetowym i wyłonienie wykonawcy. Prace budowlane powinny zostać wykonane latem, aby od września rogozińska placówka miała własną kotłownię.

(Cezary Kucharski)