Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Złotowski sąd wydał wyrok na mężczyznę, który zaatakował dziewięciolatkę w centrum Złotowa

Zdjęcie aktualności  Złotowski sąd wydał wyrok na mężczyznę, który zaatakował dziewięciolatkę w centrum Złotowa fot. WRFM

Złotowski sąd wydał wyrok na mężczyznę, który zaatakował dziewięciolatkę w centrum Złotowa. Skazał oskarżonego na trzy lata więzienia i pięcioletni zakaz przebywania na terenie szkół, przedszkoli oraz placów zabaw. Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo także, czy mężczyzna będzie apelował.


Na stronie internetowej złotowskie.pl prokurator rejonowy Sebastian Drewicz wyjaśnił, że odpowiadał przed sądem w warunkach podwójnej recydywy. Był karany kilka razy w większości za przestępstwa o charakterze majątkowym, a niekiedy lubieżnym.
Zdarzenie, o którym mowa wydarzyło się kilka miesięcy temu, kiedy to skazany zaatakował dziewczynkę na ulicy Grochowskiego. Chciał wyrwać jej plecak i uderzył w twarz. Prokurator nie znalazł dowodów, że mężczyzna chciał dokonać czynności o charakterze seksualnym.


Matka dziewczynki miała zastrzeżenia do zachowania policjantów na miejscu zdarzenia i komendzie. Prokuratura ich nie potwierdziła i dochodzenia nie wszczęła.

(Cezary Kucharski)