Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Znaki na odcinku wągrowieckim Wielkopolskiej Pętli Cysterskiego Szlaku Rowerowego zostały odnowione

Zdjęcie aktualności Znaki na odcinku wągrowieckim Wielkopolskiej Pętli Cysterskiego Szlaku Rowerowego zostały odnowione fot. UM Wągrowiec

Znaki na odcinku wągrowieckim Wielkopolskiej Pętli Cysterskiego Szlaku Rowerowego są odnowione. Zlecenie wykonania robót wyszło z Ratusza. Koordynatorem przedsięwzięcia był Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”.


To dziewięć kilometrów drogi, która po wykonaniu niezbędnych prac zgodnie z zasadami oznakowania dróg turystycznych jest bardziej czytelna dla turystów. Na lokalnym portalu społecznościowym burmistrz Jakubowego Grodu Jarosław Berendt zapewnia, że teraz łatwiejszym stanie się poruszanie po tymże szlaku. Jest to potrzebne tym bardziej, że na odnowionym odcinku są klasztor, kościół klasztorny oraz pochodzące z czasów cysterskiego opactwa zabytki.


Szlak, o którym mowa zaczyna się na poznańskim Rondzie Śródka. Prowadzi w okolice Swarzędza, dociera do Puszczy Zielonka, Dąbrówki Kościelnej i wiedzie dalej przez Skoki do Wągrowca.


Warto dodać, że piętnaście lat temu w ramach związku Puszcza Zielonka oznakowano mniej więcej 500 kilometrów turystycznych szlaków w dużej części rowerowych. Znajdują się na terenie sześciu gmin w obrębie parku krajobrazowego w miejscowościach: Koszkowa, Murowana Goślina, Pobiedziska, Swarzędz, Czerwonak i Skoki. Od tego czasu pewne elementy uległy degradacji, co nie zmienia faktu, że szlak był i jest dostępny dla turystów.

(Cezary Kucharski)