Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Znany jest terminarz rozgrywek czwartej ligi piłki nożnej

Zdjęcie aktualności Znany jest terminarz rozgrywek czwartej ligi piłki nożnej fot. WRFM

Znany jest terminarz rozgrywek czwartej ligi piłki nożnej. Wielkopolski związek przedstawił jak będzie wyglądała runda jesienna nadchodzącego sezonu. O mistrzowski tytuł powalczą 22 zespoły, które w pierwszej rundzie rozegrają między sobą po jednym meczu.


Wydział Gier i Ewidencji wylosował kolejność wprowadzenia drużyn do systemu. Na jego podstawie toczyć się będą rozgrywki. Z numerem jeden zarejestrowano Iskrę Szydłowo, a po niej OTPS Winogrady Poznań. W tym gronie zagrają jeszcze między innymi: Centra 1904 Ostrów Wielkopolski, Warta Druga Poznań, Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, Tarnovia Tarnowo Podgórne, czy Lubuszanin Trzcianka.


Jesienią rozegrane będzie 19 serii. Zakończą się do 29 listopada. Dwie ostatnie kolejki pierwszej odsłony odbędą się wiosną z możliwością przeniesienia ich na grudzień. Decyzje zapadną najpóźniej na początku listopada.


Drugi etap to podział na dwie grupy. Pierwsze osiem zespołów zagra o mistrzowski tytuł i awans systemem mecz i rewanż. Reszta powalczy o utrzymanie w jednej rundzie według opracowanego schematu.

(Cezary Kucharski)