Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Orkiestry CAMPANELLA z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Zdjęcie aktualności Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Orkiestry CAMPANELLA z okazji  Narodowego Święta Niepodległości fot. ŻDK

Żniński Dom Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Orkiestry CAMPANELLA z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Orkiestra "Campanella" działa przy Szkole Podstawowej w Cekcynie. Powstała w 1971 roku z inicjatywy jej pierwszego dyrygenta - Stanisława Fiegla. Od września 1985 roku orkiestrę prowadzą nauczyciele muzyki – Anna i Adam Filipscy, a od 2006 roku współprowadzącą jest ich córka Magdalena Filipska - prezes orkiestry, pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od początku istnienia orkiestry grało w niej ponad 300 osób. Odbyło się ponad 400 koncertów zarówno w Polsce jak i za granicą. Zespół liczy obecnie 45 osób w składzie koncertowym.„Campanella” nagrała 7 płyt. Orkiestra zdobyła wiele nagród i wyróżnień, jest pomysłodawcą i współorganizatorem Międzynarodowych Festiwali Muzycznych, które odbywały się w Cekcynie w latach 2000-2011. Do największych sukcesów orkiestry należą: nagranie 3 ostatnich płyt z mistrzem oboju – Tytusem Wojnowiczem i wspólne koncerty, m. in. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, w Parlamencie Europejskim i w Ambasadzie Polskiej w Brukseli oraz koncert z Marylą Rodowicz podczas 44. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 17.00 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Zaproszenia dostępne w sekretariacie ŻDK.