Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kilka ton odpadów ktoś porzucił na terenie gminy Strzelno

Zdjęcie aktualności Kilka ton odpadów ktoś porzucił na terenie gminy Strzelno fot. Pixabay

Na terenie po byłej przepompowni w Bronisławiu, gmina Strzelno, znaleziono kilka ton odpadów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie są  to odpady niebezpieczne, zagrażające środowisku, ale zwykłe, domowe śmieci. Jednak ich ilość jest porażająca. Prawdopodobnie zostały one  zwiezione co najmniej 7 samochodami ciężarowymi.

Do zdarzenia o podobnym formacie doszło w miejscowości Polanowice w gminie Kruszwica, na terenie należącym do jednego z zakładów, gdzie  podobną ilość śmieci zrzucono do pustego silosu. W związku z niewielką szansą na przypadek i ewentualnością powiązania  tych zdarzeń, sprawą zajęła się inowrocławska policja, która po zebraniu wszystkich dowodów i informacji przekaże ją do prokuratury. W działania interwencyjne włączyli się także poseł Magdalena Łośko i senator Krzysztof Brejza, którzy wystąpili w tej sprawie do  Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

Jak podaje serwis pomorska.pl parlamentarzyści apelują: "Wnosimy do Pana Prokuratora Okręgowego o objęcie nadzorem wszczętego postępowania wyjaśniającego i zaangażowanie wyspecjalizowanej jednostki prokuratury do jak  najszybszego ustalenia sprawcy podrzucenia śmieci w tych miejscowościach".

(Alicja Tylkowska)