Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Policjant po służbie uratował życie młodej kobiety

Zdjęcie aktualności Policjant po służbie uratował życie młodej kobiety fot. WRFM

Policjant z wągrowieckiej komendy w czasie wolnym od pracy uratował zycie młodej kobiety. Akurat był na spacerze z psem w parku, kiedy dowiedział się o akcji poszukiwawczej swoich kolegów. W parku zjawiła się też poszukiwana kobieta. Wcześniej uciekła ze swojego domu z kilkucentymetrowym nożem. Rodzina i mundurowi podejrzewali, że może zrobić sobie krzywdę, gdyż po stracie bliskiej osoby przechodziła załamanie i już wcześniej samookaleczała się. Mundurowy nie był pewny czy przechodząca przez park jest poszukiwaną, dlatego zawołał ją po imieniu. Kobieta zareagowała, co utwierdziło go w przekonaniu, że ma do czynienia z właściwą osobą.

Kobieta widząc podchodzącą postać, wykonała kolejne cięcia ręki. Policjant „ostrożnie i zdecydowanie zarazem obezwładnił kobietę”. Ręka mocno krwawiła, dlatego mundurowy uciskał cięte rany, jednocześnie skontaktował się z dyżurnym i naprowadził policjantów w miejsce, w którym się znajdowali. Policjanci opatrzyli rany, założyli bandaż i zatamowali krwawienie. Następnie przetransportowali ją na pobliski parking i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów: telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123, telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111, czy dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.

(Maciej Januchowski)