Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Stowarzyszenie księdza Jerzego Niwarda Musolffa uczciło 20-lecie działalności

Zdjęcie aktualności Stowarzyszenie księdza Jerzego Niwarda Musolffa uczciło 20-lecie działalności fot. UM Wągrowiec

Wągrowieckie Stowarzyszenie im. księdza Jerzego Niwarda Musolffa istnieje już 20 lat. W tym roku obchody 15-lecia świętował też Ośrodek Opieki Pozaszpitalnej – Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Placówka jest jedną z działalności stowarzyszenia. Obchody rozpoczęły się mszą św. w kosciele pw. św. Wojciecha. Przewodniczył jej Prymas Polski, abp. Wojciech Polak.

Po mszy w sali kina Miejskiego Domu Kultury odbyła sie jubileuszowa konferencja naukowa. Jej uczestnicy poruszali tematy związane z opieką paliatywną. Wcześniej o powstaniu i działalności Stowarzyszenia opowiadał jego prezes – ks. prałat Andrzej Rygielski, który przypomniał o powstaniu noclegowni oraz jadłodajni przy parafii oraz Hospicjum Miłosiernego Samarytanina. Podkreślił przy tym, że to właśnie pomoc potrzebującym jest najważniejszą misją Kościoła i że bez zaangażowania oraz pomocy wielu ludzi z otwartym sercem, stawiana za wzór działalność hospicjum nie byłaby możliwa.

Finałem jubileuszowych obchodów stwaorzyszenia im. księdza Musolffa i wągrowieckiego hospicjum był koncert Orkiestry im. Johanna Straussa z Bydgoszczy, który odbył sie w amfiteatrze.

(Maciej Januchowski, UM Wągrowiec)