Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

W środę podpisany zostanie list intencyjny w sprawie budowy piątego etapu obwodnicy Wągrowca

Zdjęcie aktualności W środę podpisany zostanie list intencyjny w sprawie budowy piątego etapu obwodnicy Wągrowca fot. WRFM

W najbliższą środę zostanie podpisany lis intencyjny, który dotyczy budowy kolejnego, czyli piątego etapu budowy wągrowieckiej obwodnicy. Odcinek poprowadzony zostanie od Ronda Kaliska, które znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241 do drogi wojewódzkiej nr 190 w kierunku Margonina.


W podstawowym wariancie jego długość wynosi prawie dwa kilometry i jest on najdłuższy. W jego ciągu zaplanowano po dwa skrzyżowania typu małego ronda i zwykłe. Druga wersja pozostawia po zewnętrznej stronie obwodnicy osiedle Durowo. Tym samym oddziela je od miasta. Jej długość wynosi ponad 1,6 km. Trzeci wariant jest najkrótszy z dwoma skrzyżowaniami typu małe rondo. Jednak najbardziej ingeruje w obszar leśny. W założeniach jest budowa ścieżki rowerowej dostępnej dla pieszych.


W środę do Wągrowca przyjedzie wicemarszałek województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, a także dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Katarzyński. Na spotkaniu pojawią się burmistrz Jarosław Berendt, wójt gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, starosta Tomasz Kranc oraz wicestarosta Michał Piechocki, który jest prezesem Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego „Komunikacja”.

(Cezary Kucharski)