Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w regionie

Zdjęcie aktualności Wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w regionie fot. WRFM

Poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów samorządowych. W Gnieźnie prezydentem zostaje Michał Powałowski, który zdobył 61,65% głosów. Gminą Gniezno będzie rządziła nadal Maria Suplicka, która otrzymała 55,33% głosów poparcia. Swoje stanowisko zachował również Tadeusz Szymanek w Czerniejewie, Andrzej Łozowski w Łubowie, gdzie zdobył aż 81,90% głosów, Artur Hańczak w Mieleszynie, a Szymon Robaszkiewicz w Niechanowie. Z kolei w Kłecku nowym burmistrzem będzie Rafał Kowalczyk, a wójtem Kiszkowa Radosław Występski. W Trzemesznie i Witkowie odbędzie się II tura wyborów.

W powiecie wągrowieckim druga tura wyborów odbędzie się do samorządów miasta oraz gminy wiejskiej Wągrowiec i w Gołańczy. W Mieścisku Przemysław Renn, W Wapnie Maciej Kędzierski, a w Damasławku Cyprian Wieczorek pozostają na urzędzie z blisko 90% poparciem. Gmina Skoki ma nowego burmistrza, którym został Wojciech Cibail.

W powiecie chodzieskim bez większych zmian. W Budzyniu pozostaje na stanowisku Marcin Sokołowski, w Margoninie Janusz Piechocki, a w Chodzieży Jacek Gursz.

W powiecie żnińskim bez zmian w gminach Barcin, Janowiec Wielkopolski, Łabiszyn i Rogowo. W Żninie nowym burmistrzem będzie Łukasz Kwiatkowski, a w Gąsawie odbędzie się druga tura.

W powiecie mogileńskim Agnieszka Ziółkowska została nowym wójtem gminy Dąbrowa, a burmistrzem Mogilna Karol Nawrot. Bez zmian włodarzy w Strzelnie i Jeziorach Wielkich.

Na koniec zaglądamy do powiatu nakielskiego. W Kcyni odbędzie się druga tura wyborów, a w Szubinie w pierwszej turze wygrał wybory obecny burmistrz Mariusz Piotrkowski.

(Maciej Januchowski)