Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wyższa kara dla opiekunki z Gniezna, która znęcała się nad podopieczną. Tak zadecydował Sąd Okręgowy w Poznaniu

Zdjęcie aktualności Wyższa kara dla opiekunki z Gniezna, która znęcała się nad podopieczną. Tak zadecydował Sąd Okręgowy w Poznaniu fot. moje-gniezno.pl

Opiekunka społeczna, która znęcała się nad swoją podopieczną z Gniezna usłyszała wyższy wyrok niż podczas finału sprawy w Sądzie Rejonowym. Wtedy Karina G. została skazana na 3 miesiące pozbawienia wolności, rok prac społecznych w ramach ograniczenia wolności i zakaz wykonywania zawodu opiekunki na 7 lat. Apelację wnieśli obrońca i oskarżyciel.

We wtorek w sprawie wyrok wydał Sąd Okręgowy w Poznaniu. Choć prokurator wnioskował o rok więzienia, to sędzia Mariusz Sygrela skazał Karinę G. na 1,5 roku odsiadki. Utrzymany został także zakaz pracy. W uzasadnieniu sąd podkreślał wysoką szkodliwość społeczną czynu. Stosunek opiekunki do schorowanej 90-latki sędzia określił jednym zdaniem „Nie ma tam elementów człowieczeństwa”.

Film, na którym zarejestrowane zostało zachowanie Kariny G. opublikował portal moje-gniezno.pl w 2018 roku. Nagrania powstały wskutek zamontowania ukrytych kamer. Rodzina starszej kobiety podejrzewała, że opiekunka może nie wywiązywać się należycie ze swoich obowiązków.

(Maciej Januchowski)