Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy Strzelna protestowali na ulicy. Nie wierzą w obietnice premiera Morawieckiego o obwodnicy

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy Strzelna protestowali na ulicy. Nie wierzą w obietnice premiera Morawieckiego o obwodnicy fot. WRFM

Mieszkańcy Strzelna w powiecie mogileńskim nie wierzą w przedwyborcze obietnice premiera Mateusza Morawieckiego. Ten poinformował ich podczas spotkania z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem, że obwodnica w Strzelnie jest niezbędna i zostanie wpisana do rzadowego programu.

Pomimo zapewnień premiera Morawieckiego tuż przed wyborami mieszkańcy protestowali na ulicach Strzelna. Kilkaset osób blokowało ruch na ulicy Michelson i Kolejowej.

Jacek Paczkowski, jeden z inicjatorów protestu mówił, że mieszkańcom “już wiele obiecano. Musimy do takich deklaracji podchodzić sceptycznie”. Podkreślił również, że nawet jeżeli obietnica zostanie spełniona, to obwodnica będzie gotowa dopiero w 2025 roku. Do tego czasu mieszkańcy proponują by zabdano o ich bezpieczeństwo w inny sposób. Żądają między innymi doświetlenia przejść dla pieszych, sygnalizacji świetlnej na żądanie, progów zwalniających, utworzenia dodatkowych przejść dla pieszych na ulicach Michelsona i św. Ducha, montażu fotoradarów i budowy barier drogowych. Wysłali w tej sprawie list do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych I Autostrad, gdyż w miasteczku krzyżują się trzy drogi krajowe.

(Maciej Januchowski)