Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

28. Finał WOŚP w sztabach w regionie

Zdjęcie aktualności 28. Finał WOŚP w sztabach w regionie fot. materiały prasowe

W niedzielę po raz 28 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Dla dziecięcej medycyny zabiegowej”. Sztaby na Pałukach i w północnej Wielkopolsce dopinają finały na ostatni guzik. Trwają ostatnie prace nad programami wielkiego orkiestrowego grania i zbieranie ostatnich fantów na licytacje. Wśród nich w niektórych sztabach będziecie mogli znaleźć gadżety od Waszego Radia FM.

SZUBIN

W gminie Szubin orkiestrowe granie rozpoczną morsy na plaży w Wąsoszu.

Mówił Tomasz Matuszak, szef szubińskiego sztabu, który znajduje się tradycyjnie w Szubińskim Domu Kultury. To właśnie tam popołudniu zaplanowano atrakcyjny i huczny finał, który swoimi występami urozmaicą uczniowie szkół oraz kół zainteresowań działających przy placówce.

Na terenie gminy Szubin kwestować będzie 121 wolontariuszy.

WĄGROWIEC

W Wągrowcu finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od godz. 14:00 - będzie można podziwiać różne występy artystyczne, brać udział w aukcjach i licytacjach oraz dobrze się bawić. Finałowe, najbardziej ekscytujące licytacje odbędą się wieczorem, którego gwiazdą muzyczną będzie zespół CZYSTA ENERGIA. Ogólnopolską zbiórkę zwieńczy tradycyjne „światełko do nieba” -  symboliczne, by fajerwerkami nie straszyć dzieci i zwierząt. Tradycyjnie też niedzielny finał poprzedzi Rockowa Orkiestra, organizowana w pubie Tequila w sobotę przez stowarzyszenie Załoga 62100. Od godziny 18:00 będzie tam można brać udział w licytacjach w przerwach pomiędzy koncertami, a tegoroczną gwiazdą Rockowej Orkiestry będzie zespół YOUTH NOVELS - jeden z najzdolniejszych duetów młodego pokolenia pochodzący z Wągrowca.

GMINA WĄGROWIEC

Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie zaprasza do udziału w 28. finale WOŚP. Finał odbędzie się w świetlicy w Grylewie. W programie m.in. licytacje, występy Grylewianek i zespołu Iluzja. Początek o godzinie 16.00

DAMASŁAWEK

Ostatnie przygotowania trwają też w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Damasławku. Tam finał odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury. O szczegółach mówi dyrektor placówki Maciej Jerzakowski.

Wystąpi również lokalny artysta o pseudonimie Astral, który tworzy hip hop.

STRZELNO

Zaglądamy jeszcze do Strzelna. Tam finał rozpocznie się o godzinie 9.30 turniejem piłki halowej w hali widowiskowej. Następnie zaplanowano drużynowy turniej tenisa stołowego. O godzinie 14.00 z Rynku wystartuje bieg „Policz się z cukrzycą”. Dwie godziny później zaplanowano występy artystyczne m.in. Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich, Orkiestry Dętej z Domu Kultury w Strzelnie, zespołu Tanecznego „Revolta” czy grupy PaTPORT.

MOGILNO

Posiadamy już obszerne informacje, jak wydarzenia będą odbywać się w Mogilnie. Pierwszą, już w ramach Wielkiej Orkiestry, będzie "Hip-hopowa bitwa  taneczna", która rozpocznie się w dziś o 17.00 w sali  widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.  Już następnego dnia, w sobotę o  10.00 chętni będą mogli uczestniczyć w kolejnej edycji "Naszego  Kulturalnego Podwórka" w Parku Miejskim, na terenie letniego  amfiteatru. Na uczestników czeka tam wiele ciekawych zabaw, konkursów  i niespodzianek. W dzień Finału WOŚP, czyli 12 stycznia w niedzielę, odbędzie się  tradycyjna kwesta uliczna. Wolontariusze rozpoczną zbiórkę już o 7.30. "Śniadanie od serca", to nowość w Mogilnie - akcja rozpocznie się o  10.00, przy sali widowiskowej na ul. Rynek 10. Wszyscy chętni będą  mogli wtedy wziąć udział we wspólnym poczęstunku, przy muzyce  serwowanej przez Deep Strefę. Na koncert finałowy organizatorzy zapraszają już o 15.00, do hali  Widowiskowo-Sportowej, przy ul. Grobla 1b. Będzie można tam zobaczyć  lokalne zespoły wokalne oraz taneczne, a także przeprowadzone zostaną  licytacje przedmiotów, z których dochód przeznacza się, w tym finale  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na podwyższenie standardów tak  diagnostycznych, jak i leczniczych, w medycynie zabiegowej u dzieci.

KCYNIA

W Kcyni finał WOŚP odbędzie się w sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Czochralskiego. W programie występy uczniów oraz lokalnych artystów. Odbędzie się również gminny konkurs kolęd i pastorałek oraz honorowa salwa Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Od godziny 13.00 czynna będzie kawiarenka. O godzinie 20.00 zaplanowano światełko do nieba.

ŻNIN

Jak co roku Żniński Dom Kultury podjął się organizacji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta kwestować będzie 40 wolontariuszy. Na Placu Wolności o godz. 12.00 odbędzie się Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”- zapisy będą prowadzone od godz. 11.30. Każdy z uczestników otrzyma numer startowy i pomarańczowe niespodzianki ! Biegamy 25 okrążeń na rynku. Po biegu na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek. Zaprosimy również do zdobienia  wielkoorkiestrowych żagli, które są symbolem tegorocznego Finału. Naukę zasad pierwszej pomocy przeprowadzą żnińscy harcerze.  Od godz. 16.00 w Żnińskim Domu Kultury rozpoczną się występy połączone z aukcjami. Na początek wystąpią sekcje Żnińskiego Domu Kultury oraz goście, a gwiazdą tegorocznego Finału będzie zespół Mokka Band. O 20.00 na rynku „światełko do nieba”. Podczas finału będziemy licytować m.in. Gadżety WOŚP i przedmioty przekazane przez instytucje, firmy i mieszkańców Żnina.

(Maciej Januchowski, Alicja Tylkowska)