Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nie żyje mężczyzna poszukiwany w Jeziorze Ostrowickim w powiecie gnieźnieńskim

Zdjęcie aktualności Nie żyje mężczyzna poszukiwany w Jeziorze Ostrowickim w powiecie gnieźnieńskim fot. WRFM

Nie żyje młody mężczyzna, którego poszukiwania prowadzone były w nocy w Jeziorze Ostrowickim w Bieślinie w powiecie gnieźnieńskim. Zgłoszenie o zdarzeniu służby odebrały ok. północny z soboty na niedzielę. Ze wstępnych informacji służb wynikało, że na jeziorze doszło do wywrócenia się łodzi. Jedna osoba była poszukiwana. Na miejsce zadysponowano 12 zastępów, w tym m.in. specjalistyczną grupę nurkową. W niedzielę rano oficer dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej poinformował, że „poszukiwany mężczyzna został odnaleziony, ale niestety nie żyje”. W niedzielę po południu Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie przekazała więcej informacji dotyczących tragicznego zdarzenia. Jak poinformowano, służby otrzymały zgłoszenie dotyczące "osób znajdujących się w wodzie w okolicy Bieślina w gminie Trzemeszno i potrzebujących pomocy".

„Jak się okazało, 10 osób wynajęło domek na wieczór kawalerski w Bieślinie. Po jakimś czasie trzech mężczyzn wypłynęło łódką, którą mieli do dyspozycji, na znajdujące się w pobliżu jezioro. W pewnym momencie doszło do wywrócenia łódki. Świadek, który usłyszał wołanie o pomoc, od razu wezwał pomoc. W międzyczasie uczestnicy imprezy wypłynęli na pomoc kolegom. Niestety tylko dwóch dostało się na brzeg, trzeci zniknął pod taflą wody” – podała policja.

Poinformowano także, że strażacy po ponad 2 godzinach poszukiwań, za pomocą sonaru zlokalizowali w wodzie ciało zaginionego mężczyzny.„Ciało, jak się okazało 23-letniego mieszkańca Poznania, zabezpieczono do sekcji zwłok. Sprawą pod nadzorem prokuratora zajmują się policjanci z Trzemeszna.