Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

60-latek zatrzymany za prowadzenie na podwójnym gazie skradzionego Porsche trafi do aresztu na 3 miesiące

Zdjęcie aktualności 60-latek zatrzymany za prowadzenie na podwójnym gazie skradzionego Porsche trafi do aresztu na 3 miesiące fot. KPP Żnin

Sąd Rejonowy w Żninie zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 60-latka, który jest podejrzany o kradzież samochodu marki Porsche Carrera na terenie Niemiec. Mieszkaniec Pucka usłyszał także zarzut kierowania autem na podwójnym gazie.

W sobotę kilka minut po 18.00 dyżurny żnińskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Ryszewie w gminie Rogowo. Uczestniczyć w nim miał jeden pojazd osobowy, którego kierujący prawdopodobnie znajdował się pod działaniem alkoholu i podjął próbę ucieczki. Dzięki informacjom od świadka, policjanci dysponowali rysopisem mężczyzny. Na miejscu mundurowi zastali służby medyczne, które udzielały pierwszej pomocy rannemu. Rysopis poszkodowanego był zgodny z tym, który podał zgłaszający. 60-latek stanowczo jednak twierdził, że nie kierował Porche, choć informacje przekazane przez świadków nie pozostawiały żadnych wątpliwości co do sprawcy. Mężczyzna był pijany. Alkotest wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. W rezultacie sprawdzenia w policyjnym systemie, funkcjonariusze ustalili, że pojazd marki Porche Carrera został skradziony w Berlinie, a mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Materiał dowodowy, jaki zgromadzili funkcjonariusze w tej sprawie, skutkował wystąpieniem do oskarżyciela i sądu o tymczasowy areszt.

Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(opr. M. Januchowski, za: KPP Żnin)