Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Burmistrz Złotowa ogłosił, że podejmuje działania w kierunku realizacji projektu „Złotów Wielkopolskie Zdroje”

Zdjęcie aktualności Burmistrz Złotowa ogłosił, że podejmuje działania w kierunku realizacji projektu „Złotów Wielkopolskie Zdroje” fot. nadesłane

Oficjalnie burmistrz Złotowa ogłosił, że podejmuje działania w kierunku realizacji projektu „Złotów Wielkopolskie Zdroje”. Powiązany jest z Funduszami Norweskimi, a jego wartość wynosi szesnaście milionów złotych. Umowa została już podpisana. Finansowanie ujęto w samorządowym budżecie.
Jak zapewnia włodarz na łamach lokalnego portalu społecznościowego to punkt kulminacyjny wielomiesięcznych starań kilkudziesięciu osób. Chodzi o stworzenie miejsca przyjaznego dla klimatu i nastawionego na aktywny wypoczynek z zamiarem zyskania statusu uzdrowiska między innymi poprzez budowę tężni.


Na początek działania ukierunkowane są na oczyszczenie Jeziora Zaleskiego (rozpisano już przetarg), a także poszukiwanie leczniczych surowców na obszarze miejskim. Równolegle opracowywana jest koncepcja rozbudowy sieci ścieżek rowerowych.


Kolejny etap to zamontowanie paneli fotowoltaicznych na budynkach Przedszkola Publicznego nr 3 i Urzędu Miasta. W planach jest budowa nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Obrońców Warszawy. Po remoncie budynków przy wieży wodociągowej znajdą tam siedziby biuro karier oraz Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych.

Projekt „Złotów Wielkopolskie Zdroje” obejmie również uzbrojenie terenu inwestycyjnego przy ulicy Powstańców, rozbudowę pomostu Jeziorze Miejskim z przystosowaniem go dla osób niepełnosprawnych oraz pływalni Laguna. Zaprojektowany zostanie campingu z boiskiem treningowym i przygotowana będzie dokumentacja amfiteatru.

(Cezary Kucharski)