Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Covidowi pacjenci z Wielkopolski mogą trafiać do szpitala tymczasowego w województwie zachodniopomorskim

Zdjęcie aktualności Covidowi pacjenci z Wielkopolski mogą trafiać do szpitala tymczasowego w województwie zachodniopomorskim fot. WRFM

Covidowi pacjenci z Wielkopolski mogą trafiać do szpitala tymczasowego w województwie zachodniopomorskim. Tam tymczasowa placówka jeszcze nie została uruchomiona, więc jest sporo miejsc w zapasie. Z kolei w poznańskim szpitalu miejsc zaczyna brakować. Minister zdrowia Adam Niedzielski na środowej konferencji po spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego mówił o relokacji pacjentów do sąsiednich województw z regionów, które samodzielnie nie mogą poradzić sobie z napływem pacjentów i z obciążeniem infrastruktury szpitalnej.

Szef resortu zdrowia wskazał, że Wielkopolska może liczyć na pomoc Zachodniopomorskiego. Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki powiedział w rozmowie z PAP, że w ubiegłym tygodniu rozmawiał z wojewodą wielkopolskim o ewentualnej relokacji pacjentów z Wielkopolski do swojego województwa.

"Na razie nie mam takiego sygnału, który by wskazywał, że przewożenie pacjentów między naszymi województwami nastąpi, jesteśmy natomiast w tej chwili gotowi" – powiedział Bogucki.

Zaznaczył, że sytuacja zależy od dynamiki epidemii i w Wielkopolsce, i na Pomorzu Zachodnim. 

(Maciej Januchowski)