Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dodatkowe pieniądze z PIT trafią do samorządów z regionu pilskiego

Zdjęcie aktualności Dodatkowe pieniądze z PIT trafią do samorządów z regionu pilskiego fot. WRFM

Dodatkowe fundusze z tytułu udziału we wpływach z podatku PIT trafią na konta samorządów z regionu pilskiego. – Sytuacja samorządów jest dobra, ale koszty wielu zadań wzrosły. Dlatego udzielamy im dodatkowego wsparcia – przekazał Grzegorz Piechowiak, poseł ziemi pilskiej, wiceminister rozwoju i technologii.

Odpowiednie przepisy weszły już w życie, dlatego pierwsza transza środków powinna trafić do samorządów z końcem minionego tygodnia. Następne transze będą wypłacane w listopadzie i grudniu – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Każdy z samorządów powiatowych w regionie otrzyma ponad 6 76 000 złotych. Nieco inaczej wyglądają kwoty dla poszczególnych gmin. Chodzież, Budzyń, Margonin, Rogoźno, Damasławek, Skoki, Mieścisko, Wapno, Złotów i gmina Wągrowiec mogą liczyć na blisko 2 900 000 złotych. Z kolei Oborniki otrzymają ponad 4 854 000 złotych, Wągrowiec może liczyć na ponad 3 166 000 złotych, a Piła prawie 11 milionów. Powiaty i gminy będą mogły wydatkować otrzymane środki w sposób elastyczny, zarówno na wydatki bieżące, jak i na inwestycje.

(opr. M. Januchowski)