Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Fantasmagoria już po raz 13. w Gnieźnie. Konwent fantastyki kusi ponad 140 punktami programu

Zdjęcie aktualności Fantasmagoria już po raz 13. w Gnieźnie. Konwent fantastyki kusi ponad 140 punktami programu fot. Magdalena Borowska

Już po raz 13. Gniezno stanie się stolicą fantastyki. Od piątku do niedzieli odbywać się będzie Konwent Fantastyki Fantasmagoria. Jest to wydarzenie, które przyciąga entuzjastów gier, mangi, anime i cosplay. Konwent oferuje w tym roku bogaty program, składający się z warsztatów, prelekcji i spotkań z ciekawymi gośćmi, mówi Wiktor Koliński twórca i główny organizator Konwentu Fantastyki Fantasmagoria.

W trakcie trzydniowego wydarzenia, które już po raz drugi odbywa się w czasie letnim, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach i zajęciach praktycznych, będzie też można spróbować swoich sił w karaoke. Poza tym dostępna będzie sala z fantastycznymi gadżetami oraz ogromny Games Room.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych i widowiskowych momentów Fantasmagorii będzie 7. Konwentowy Konkurs Cosplay, podczas którego pasjonaci przeobrażą się w postacie z ulubionych komiksów, filmów, gier czy książek. Fantasmagoria to także wydarzenie, które przyciąga nie tylko mieszkańców Gniezna, ale również fanów fantastyki i popkultury z całej Polski. Daje to możliwość poznania nowych, ciekawych osób, wymiany doświadczeń i znalezienia wielu inspiracji. Gnieźnieński konwent zwykle odwiedza około tysiąca osób, z czego połowa jest z różnych stron kraju. W tym roku w programie przewidziano też dwie nowości.

13. edycja Konwentu Fantastyki Fantasmagoria odbywać się będzie na terenie II Liceum Kształcącego w Gnieźnie, zarówno w dzień jak i w nocy. Udział w wydarzeniu, po wcześniejszej rejestracji, jest całkowicie darmowy.

(Magdalena Borowska)