Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Klub sportowy Orlik Kcynia otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Zdjęcie aktualności Klub sportowy Orlik Kcynia otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki fot. WRFM

Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Orlik Kcynia otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po rozstrzygnięciu konkursu pod nazwą „Sport dla Wszystkich” do klubowej kasy wpłynie aż 15 tys. zł. Jest to pełna kwota, o którą kcyńscy działacze wnioskowali.

Przypomnijmy, że ministerstwo dysponuje 24 milionami do podziału wśród składających wnioski. Pieniądze pozwolą na organizację dochodzonego wakacyjnego obozu sportowego dla szczypiornistek oraz turniejów piłki ręcznej w okresie wakacyjnym. Orlik znalazł się w gronie 321 organizacji z całej Polski, które zostały pozytywnie ocenione i uzyskały granty.

Prezes Orlika Bartosz Łyszczarz informuje, że działacze oczekują na rozstrzygnięcie kolejnego konkursu, który nosi nazwę „Sport wszystkich dzieci”. Złożyli aplikacje na organizację turniejów judo, tenisa stołowego oraz piłki ręcznej. Na ukończeniu jest projekt, który złożony zostanie do programu „Klub 2019”. Jeżeli zostanie pozytywnie rozpatrzony, to judocy Orlika pojadą na obóz. Inne sekcje również zorganizują zajęcia sportowe.

(Cezary Kucharski)