Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kolejne mistrzostwa za karatekami z regionu

Zdjęcie aktualności Kolejne mistrzostwa za karatekami z regionu fot. WRFM

Pałucki Klub Kyokushin Karate w Żninie wysłał sześcioosobową reprezentację na mistrzostwa Wielkopolski, które odbyły się w Turku. Wszyscy walczyli w najtrudniejszej odmianie, czyli kumite (tzw. spotkanie dłoni). Z wicemistrzowskim tytułem wrócił do domu Filip Szymczyk z grupy dziewięcio i dziesięciolatków. Brązowe medale zawisły na szyjach dwunastolatków Kariny Kośmider, Agaty Byczyńskiej oraz Norberta Rybińskiego. Nie stanęli na podium Bartosz Kośmider oraz Franciszek Znaniecki.


Warto zauważyć, że żninianie przegrywali z dużo wyżej notowanymi rywalami. W dorobku mają doskonałe starty w ogólnopolskich zawodach.


Karatecy Obornickiego Klubu Karate walczyli w mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Legnicy. W kata drużynowym Justyna Gralak, Aleksandra Wieczorek i Katarzyna Szymankiewicz zdobyły srebrne medale. Wicemistrzami są także Paweł Przewoźny, Łukasz Pietrzak, Oskar Wałęsa, Kacper Skrobiszewski, Stanisław Korzeb w kumite.

Brązowe medale w kata drużynowym odebrali Paweł Przewoźny, Kacper Skrobiszewski, Stanisław Korzeb. W kumite takie same krążki wywalczyły: Aleksandra Wieczorek, Katarzyna Szymankiewicz, Justyna Grala, Karolina Walczak.


Indywidualnie Aleksandra Wieczorek i Paweł Baran zajęli trzecie lokaty w swoich kategoriach.

(Cezary Kucharski)