Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kolejni kandydaci z regionu zgłaszają swój start w wyborach samorządowych

Zdjęcie aktualności Kolejni kandydaci z regionu zgłaszają swój start w wyborach samorządowych fot. FB kandydatów

Wraz z upływem terminu zgłaszania komitetów wyborczych w wyborach samorządowych kolejni kandydaci ogłaszają swoje kandydatury. W Szubinie kolejnym, który będzie walczył o fotel burmistrza jest Tomasz Kaszewski, nauczyciel, samorządowiec, trener lekkiej atletyki i kierownik internatu w Zakładzie Poprawczym. Zdaniem kandydata „Szubin nie może być tylko sypialnią Bydgoszczy. Gmina stoi przed szansą na pozytywne zmiany, na które czekają wszyscy jej mieszkańcy". Poza Kaszewskim z jego komitetu startują również kandydaci do rady miejskiej.

Z kolei w nadchodzących wyborach swój ponowny start ogłosiła obecna wójt gminy Gniezno Maria Suplicka. Wystartuje ona z Komitetu Wyborczego Wyborców Mieszkańców Gminy Gniezno. Suplicka uważa się za bezpartyjna kandydatkę. Jej zdaniem "na szczeblu samorządu gminy nie powinno być miejsca na politykę".

O reelekcje zamierza ubiegać się również aktualny burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt. Włodarz zarejestrował swój komitet. Nosi on nazwę Komitet Wyborczy Wyborców Burmistrza Jarosława Berendta. To jednak nie jedyny kandydat na fotel burmistrza. Swój start ogłosiła także wieloletnia radna miejska Alicja Trytt, która wystartuje ze swojego komitetu. Własny komitet wyborczy założył również były burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa. Oficjalnie jeszcze po podał do wiadomości swojego startu o fotel włodarza Wągrowca.

W Chodzieży o funkcję burmistrza powalczy Kamil Sobkowiak, który zarejestrował swój własny komitet wyborczy. Kandydat obiecuje 100 punktów programu wyborczego.

(Maciej Januchowski)