Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kolejny pijany lekarz w złotowskim szpitalu. Inni mieli brać fikcyjne dyżuru i zostawiać pacjentów bez opieki

Zdjęcie aktualności Kolejny pijany lekarz w złotowskim szpitalu. Inni mieli brać fikcyjne dyżuru i zostawiać pacjentów bez opieki fot. WRFM

Kolejny, trzeci już lekarz ze Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie wpadł na pracy pod wpływem alkoholu. O nieprawidłowościach w lecznicy jako pierwszy poinformował Onet.pl. O poprzednich przypadkach pijanych lekarzy w złotowskim szpitalu informowaliśmy niejednokrotnie na antenie Waszego Radia. Wtedy też jeden z lekarzy został zwolniony z pracy.

Jak poinformował Onet inni lekarze lecznicy "są podejrzewani o to, że brali fikcyjne dyżury na oddziałach lub potajemnie znikali z pracy, by w tym czasie dorobić w prywatnej przychodni. Pacjenci, jak twierdzą nasi rozmówcy, zostawali bez opieki i umierali. O zaniedbania w szpitalu i tuszowanie nieprawidłowości obwiniają nową dyrekcję oraz starostę powiatu złotowskiego, który zawarł koalicję z PiS i właśnie dostał odznaczenie od prezydenta Andrzeja Dudy za swoje zasługi".

Sprawą lekarzy ze złotowskiego szpitala zainteresowała się Naczelna Izba Lekarska. W opublikowanym w internecie dokumencie zwraca się do Rzecznika Odpowiedzialności zawodowej o podjęcie stosownych działań.

(Maciej Januchowski)