Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Komisja oceniła prace zgłoszone na 58. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk

Zdjęcie aktualności Komisja oceniła prace zgłoszone na 58. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk fot. Maciej Januchowski

Organizator Konkursów Sztuki Ludowej Pałuk zna już tegoroczne wyniki. W miniony wtorek komisja oceniła dostarczone prace. 12 września będzie można obejrzeć relację z podsumowania i ogłoszenia wyników konkursu.

Tegoroczny Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk prawie od samego początku stał pod znakiem zapytania. Po kilku tygodniach od pierwszego jego ogłoszenia instytucje kulturalne zostały zamknięte w związku z epidemią COVID-19. Obostrzenia utrzymywane były do początku czerwca. Wtedy też ogłoszono nowy regulamin konkursu. Prace przyjmowano w czterech lokalizacjach i wszystkie z nich przeszły dwutygodniową kwarantannę. Podjęto także decyzję, że podsumowanie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji na żywo. 18 sierpnia w tymczasowej siedzibie Szubińskiego Domu Kultury obradowała komisja etnograficzna. W tym roku tworzyły ją Kinga Turska- Skowronek, Maria Flinik-Huryn i Bożena Olszewska. Do oceny miały 333 prace wykonane przez 67 twórców – dorosłych (42 osoby) oraz dzieci i młodzież (25 osób).

Wszystkie prace przeszły już proces dokumentacji fotograficznej. Zostanie ona wykorzystana podczas prezentacji prac w wirtualnym studio oraz do późniejszej archiwizacji w bazie twórców. Ostatecznie zostanie przygotowana wystawa prac, którą oglądać będzie można indywidualnie od 14 do 18 września.

(Paweł Pietroń, SzDK)