Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Latarnia na Wenei w Gnieźnie zaprasza na tegoroczne wydarzenia. Szósty sezon startuje już dziś

Zdjęcie aktualności Latarnia na Wenei w Gnieźnie zaprasza na tegoroczne wydarzenia. Szósty sezon startuje już dziś fot. Latarnia na Wenei

Już po raz szósty Stowarzyszenie Ośla Ławka rozpoczyna letni sezon plenerowego domu kultury. Latarnia na Wenei to popularne miejsce nad jeziorem Jelonek w Gnieźnie, gdzie odbywają się ciekawe i oryginalne warsztaty, spotkania oraz koncerty. Na dzisiejszą inaugurację zaproszono gości, którzy mają trafić do różnorodnej publiczności, mówi Alex Freiheit.

Początek wydarzenia dziś o godzinie 18:00. Natomiast 29 czerwca rozpoczną się warsztaty dla dzieci z podstaw języka francuskiego, które w późniejszych terminach będą dostępne również dla dorosłych. W wybrane popołudnia i wieczory odbywać się będą relaksacyjne spotkania przy muzyce, połączone z kółkami zainteresowań.

W planie są także warsztaty z podstaw majsterkowania dla dziewczyn i kobiet. Od 1 lipca natomiast zajęcia przygotowują podopieczni Domu Samopomocy Tęcza. Są to osoby z różnymi niepełnosprawnościami psycho-ruchowymi, którzy będą przekazywać chętnym swoją wiedze z zakresu rękodzielnictwa. Będą też ciekawe spotkania autorskie, między innymi z Bartoszem Bielenią, znanym między innymi z głównej roli w nominowanym do Oskara filmie Boże Ciało, oraz z Karolem Trammerem, autorem książki "Jak niszczono polską kolej". Warto dodać, że Latarnia na Wenei prowadzona jest społecznie, a większość projektów jest finansowana ze środków zewnętrznych, dlatego oferowane zajęcia i wydarzenia są całkowicie bezpłatne. Na niektóre z nich, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy.

(Magdalena Borowska)