Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Lewica przygotowuje się do wyborów samorządowych. W Gnieźnie stawia na sprawdzoną ekipę

Zdjęcie aktualności Lewica przygotowuje się do wyborów samorządowych. W Gnieźnie stawia na sprawdzoną ekipę fot. Magdalena Borowska

Za około trzy miesiące odbędą się wybory samorządowe. Gnieźnieńska Lewica już zdecydowała o tym, kto będzie w nich kandydować. Rada powiatowa partii postanowiła, że w wyborach do rady miasta Gniezna będzie kontynuować projekt obecnego prezydenta Tomasza Budasza. Oznacza to, że wystawi swoich kandydatów na wspólnej liście komitetu lokalnego, tak jak to miało miejsce przy poprzednich wyborach, mówi Tadeusz Tomaszewski poseł Lewicy i przewodniczący rady powiatowej SLD w Gnieźnie.

W wyborach do rady sejmiku województwa wielkopolskiego nie podjęto jeszcze decyzji o liście kandydatów. Niewykluczone, że również będzie to wspólna lista, tym razem zrzeszająca koalicjantów, którzy wspólnie kandydowali w wyborach parlamentarnych, dodaje Tomaszewski.

Natomiast w wyborach do rady powiatu gnieźnieńskiego partia przygotowuje się jako komitet wyborczy Nowa Lewica, w którego skład wejdą partie polityczne, organizacje pozarządowe i związki zawodowe.

(Magdalena Borowska)