Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkaniec gminy Skoki chciał uprawiać konopie nad brzegiem jeziora. Zatrzymała go straż rybacka

Zdjęcie aktualności Mieszkaniec gminy Skoki chciał uprawiać konopie nad brzegiem jeziora. Zatrzymała go straż rybacka fot. Państwowa Straż Rybacka w Poznaniu

Mieszkaniec gminy Skoki chciał uprawiać konopie nad brzegiem jeziora. Sadzącego rośliny w trzcinowisku złapali na gorącym uczynku funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej. Prowadzili on w czwartek wspólnie ze Strażą Leśną z Nadleśnictwa Łopuchówko wspólne działania związane z patrolowaniem lasów i jezior w gminie Skoki. Wtedy właśnie zauważyli zaparkowany w lesie przy jeziorze samochód.

Po krótkiej chwili strażnik naszedł mężczyznę, który sadził rośliny w workach na ziemię torfową w trzcinowisku. Na widok funkcjonariusza mężczyzna rzucił się do ucieczki lecz po krótkim pościgu został ujęty. Strażnicy o sytuacji powiadomili Policję. Użyte testy potwierdziły, że odnalezione konopie należą do gatunków innych niż włókniste, a których uprawa jest prawnie zakazana. 34-latek nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów. Jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania. Tam ujawnili kolejne sadzonki roślin oraz gotowy już narkotyk - niemal 30 gramów suszu marihuany. Mieszkańcowi gminy Skoki grozi do 3 lat więzienia.

(opr. M. Januchowski)