Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mistrzyniami powiatu wągrowieckiego w siatkówce plażowej zostały dziewczęta ze Skoków

Zdjęcie aktualności Mistrzyniami powiatu wągrowieckiego w siatkówce plażowej zostały dziewczęta ze Skoków fot. Pixabay

Mistrzyniami powiatu wągrowieckiego w siatkówce plażowej zostały dziewczęta ze Skoków. Zagrały w składzie Nicole Przybylska, Zuzanna Pinkowska i Małgorzata Gorońska. Walcząc o finał pokonały parę z Damasławka.

Srebrne medale przypadły koleżankom szkolnym mistrzyń Julii Przybylskiej, Roksanie Dutkiewicz, Wiktorii Markwitz. One pokonały inny zespól z Damasławka. Losy złotego medalu rozstrzygnęły się w tie breaku. Trzecie miejsce wywalczyły damasławianki Wiktoria Skotarek grająca z Magdaleną Żrałką. Rywalizowały jeszcze siatkarki z Rąbczyna, Żelic i Łekna. Daniel Maćkowiak i Adam Frąckowiak (SP Skoki) również wywalczyli złote krążki. W drodze do finały pokonali Żelice.

Drugi skocki zespół w składzie Dawid Sznajder, Jakub Kujawa oraz Patryk Sadowski wygrał połfinał z wągrowczanami. Mecz o złoto zakończył się w trzecim secie. Brązowe medale zawieźli do domu siatkarze z Żelic, czyli Maciej Szudrowicz i Jakub Konwiński. Wyeliminowali w półfinale wągrowiecką. Pokonali ją w tie breaku. Walkę o mistrzowski tytuł w dwóch kategoriach rozegrano systemem brazylijskim. Rywalizowały po dwie ekipy z Damasławka, Żelic i Skoków, a także siatkarze z Wągrowca, Łekna oraz Rąbczyna.

(Cezary Kucharski)