Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Największy zamek w Wielkopolsce został zamknięty dla gości. Powodem ponad dwukrotnie wyższy rachunek za gaz

Zdjęcie aktualności Największy zamek w Wielkopolsce został zamknięty dla gości. Powodem ponad dwukrotnie wyższy rachunek za gaz fot. Zamek w Rydzynie/ FB

Największy zamek w Wielkopolsce został zamknięty dla gości. Dyrektor obiektu W Rydzynie przekazał, że sytuacja jest dramatyczna w związku z podwyżką cen gazu, który potrzebny jest do ogrzania pomieszczeń.

- Otrzymaliśmy fakturę za listopad na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Przy identycznym zużyciu przed rokiem zapłacilibyśmy ok. 12.000 zł. To już wtedy była to dla nas duża kwota i zazwyczaj prosiliśmy o jej rozłożenie na raty - informuje dyrektor Zamku Zbigniew Szukalski.

Ogrzewanie w całym budynku zostało wyłączone, a pokoje, w których można było nocować zamknięte dla gości.

- Po prostu nie stać nas na ciepło. To dla nas upokarzające, że zarządzając największym zamkiem w Wielkopolsce, któremu tak jak i miastu Rydzyna nadano godność Pomnika Historii, walczymy z zimnem jak ostatni Sułkowscy pod pruskim okupantem. - dodaje Szukalski.

Dyrektor zapowiada, że imprezy, które miały się odbyć w tym i przyszłym roku zostaną zrealizowane. Jednocześnie zamierza, jak to nazwał „walczyć z niesprawiedliwością, wszędzie gdzie to jest możliwe, gdyż nie może tak być, że jedna spółka zwielokrotnia zyski doprowadzając do likwidacji inne polskie firmy”.

(Maciej Januchowski)