Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nowo wybrany prezydent Gniezna dziękuje za głosy. Ustępujący włodarz z najwyższym wynikiem dostał się do rady powiatu gnieźnieńskiego

Zdjęcie aktualności Nowo wybrany prezydent Gniezna dziękuje za głosy. Ustępujący włodarz z najwyższym wynikiem dostał się do rady powiatu gnieźnieńskiego fot. Magdalena Borowska

Michał Powałowski z Koalicji dla Pierwszej Stolicy będzie nowym prezydentem Gniezna. Dzięki prawie 14tu tysiącom głosów mieszkanek i mieszkańców dotychczasowy zastępca Tomasza Budasza uzyskał wynik 61,65%, pokonując Nataszę Szalaty z PiSu z wynikiem 20,23% i Pawła Kamińskiego z Ziemi Gnieźnieńskiej z wynikiem 18,12%. Powałowski podziękował za poparcie i zapowiedział, że jego pierwszą decyzją będzie powołanie swoich zastępców. Jedno nazwisko pozostanie bez zmian.

Jako priorytet w najbliższym czasie Michał Powałowski traktuje przygotowanie do przyszłorocznego milenium królewskich koronacji.

Nowo wybrany prezydent wiąże także nadzieje z odblokowaniem funduszy z KPO, które chciałby przeznaczyć na działania prospołeczne, termomodernizację i ekologię. Ustępujący prezydent natomiast zdobywając ponad 3 i pół tysiące głosów uzyskał miejsce w radzie powiatu gnieźnieńskiego. To najwyższy wynik pośród nowo wybranych radnych powiatowych. Tomasz Budasz nie chce jeszcze jednak potwierdzić ani zaprzeczyć, czy będzie się ubiegał o fotel starosty gnieźnieńskiego.

Platforma Obywatelska do rady powiatu wprowadzi 11 radnych, więc nie ma samodzielnej większości i jak zapowiada Budasz, w najbliższym czasie będą toczyć się rozmowy koalicyjne z Trzecią Drogą i Lewicą.

(Magdalena Borowska)