Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład kolejowy

Zdjęcie aktualności Od niedzieli obowiązuje nowy rozkład kolejowy fot. WRFM

W niedzielę wszedł w życie nowy kolejowy rozkład jazdy. W całej Wielkopolsce uruchomione zostały 63 nowe pociągi, a 12 kolejnych ma wydłużone trasy. Kolejną nowością jest pojawienie się pociągów Kolei Wielkopolskich na odcinku Piła – Wyrzysk Osiek, dzięki czemu mieszkańcy takich miejscowości jak Kaczory, Miasteczko Krajeńskie, Białośliwie, Krostkowo, czy Osiek nad Notecią, uzyskają bezpośrednie połączenia ze swoich miejscowości do Poznania.

Jakie zmiany dokładnie zaszły na torach regionu? Na odcinku Gniezno - Poznań uruchomiono pięć nowych pociągów. Ponadto odpowiadając na oczekiwania mieszkańców m. in. takich miejscowości jak Trzemeszno, czy Mogilno – uruchomionych będzie więcej połączeń łączących te miejscowości z Gnieznem, czy Poznaniem. Na trasie Poznań - Wągrowiec uruchomiono trzy nowe połączenia. Od niedzieli wrócił m.in. pociąg z Wągrowca do stolicy Wielkopolski o godzinie 21.39.

Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego po 21 latach przerwy zyskają bezpośrednie połączenia dalekobieżne z Brodnicy i Grudziądza do Trójmiasta. Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie i aplikacjach mobilnych.

(Maciej Januchowski)