Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

P. Hennig-Kloska: Miało nie być problemów z dostawami gazu

Zdjęcie aktualności P. Hennig-Kloska: Miało nie być problemów z dostawami gazu fot. Paulina Henning-Kloska/Facebook

Rząd powinien wcześniej sprawdzić jakie konsekwencje będą dotyczyły mieszkańców m.in. gminy Mieścisko, kiedy planował wprowadzenie sankcji przeciwko rosyjskim oligarchom i ich firmą, które znajdują się na terenie Polski i dostarczają gaz – uważa posłanka Polski 2050 Paulina Hennig – Kloska. Podobnie jak przedstawiciele innych partii politycznych uważa, że dobro Polek i Polaków powinno być przez rządzących brane pod uwagę w pierwszej kolejności.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją rządu firma Novatek Green System znalazła się na liście przedsiębiorstw objętych sankcjami. W odpowiedzi na to przedsiębiorstwo zaprzestało dostaw gazu. Jak informuje portal WysokieNapiecie.pl „decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziła „zamrożenie środków finansowych i zasobów gospodarczych” wszystkich spółek z listy. Zamrożenie obejmuje więc nie tylko konta, ale nawet każdą maszynę czy pojazd należący do tych spółek. To oznacza, że instalacje regazyfikacyjne i sieci tłoczące gaz do mieszkańców powinny przestać działać. Właściwie nawet pogotowie gazowe należące do Novateku nie powinno już pracować”.

Jeżeli firma dostarczałaby gaz do mieszkańców Mieściska to zgodnie z wydaną przez MSWiA decyzją mogłaby otrzymać 20 milionów złotych kary. Ponadto taką karę można byłoby nałożyć na każdego technicznego pracownika spółki.

(Maciej Januchowski)