Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Podróże w czasie. W wiosce piastowskiej w Biskupinie

Zdjęcie aktualności Podróże w czasie. W wiosce piastowskiej w Biskupinie fot. materiały prasowe

W dniach 12-15 sierpnia Muzeum Archeologiczne w Biskupinie serdecznie zaprasza na wydarzenie z cyklu Podróże w czasie. W wiosce piastowskiej.

W tym roku, obok tradycyjnych pokazów rzemiosł i kramów, przygotowaliśmy specjalny program Spróbuj sam! Warsztaty i pokazy interaktywne dzięki któremu sami możecie wcielić się w rolę wczesnośredniowiecznych wytwórców.

Kowalstwo, tkactwo, naalbinding, farbiarstwo i wyrób instrumentów muzycznych to zajęcia darmowe, na które wymagane są wcześniejsze zapisy.

Ponadto każdego dnia naszego wydarzenia odbędą się warsztaty, wykłady i pokazy interaktywne, bez konieczności zapisów i ograniczeń wiekowych (udział bez dodatkowej opłaty do biletu wstępu do Muzeum). Będą to między innymi: zajęcia lepienia w glinie, wyrób laleczek słomianych i motanie motanek, pokazy kuchni wczesnego średniowiecza z degustacją, koncerty i warsztaty tańca.

Wydarzenie wpisane zostało w obchody Weekendu na Szlaku Piastowskim w województwie kujawsko-pomorskim, nad którym patronat objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.
Szczegółowy program oraz informację o zapisach na www.biskupin.pl.