Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ponad 800 przypadków przekroczenia prędkości przez kierowców z Kujawsko – Pomorskiego. To efekt akcji „Prędkość”

Zdjęcie aktualności Ponad 800 przypadków przekroczenia prędkości przez kierowców z Kujawsko – Pomorskiego. To efekt akcji „Prędkość” fot. WRFM

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa działania pn. „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w obszarze zabudowanym. W skali całego województwa doszło do 808 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Warto zaznaczyć, ze w sumie skontrolowane zostało 1219 pojazdów. To oznacza, że ponad 66% skontrolowanych kierowców przekroczyło prędkość.

Jeszcze gorzej statystyki prezentują się w powiecie żnińskim. Tam na 58 kontroli 51 zakończyło się stwierdzeniem przekroczenia dozwolonej prędkości. To blisko 90% kierowców jadących szybciej niż powinni.

Podczas działań funkcjonariusze z powiatu nakielskiego skontrolowali 67 pojazdów, ujawniając 53 wykroczenia popełnione przez kierujących. 32 z nich związanych było z nadmierną prędkością. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy zastosowano 23 mandaty i 30 pouczeń.

(opr. Maciej Januchowski)