Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Powiat chodzieski podpisał umowę z NFZ-em na dofinansowanie wynagrodzeń dla dziewięciu pielęgniarek z domu pomocy społecznej

Zdjęcie aktualności Powiat chodzieski podpisał umowę z NFZ-em na dofinansowanie wynagrodzeń dla dziewięciu pielęgniarek z domu pomocy społecznej fot. WRFM

Powiat chodzieski podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na dofinansowanie wynagrodzeń dla dziewięciu pielęgniarek z domu pomocy społecznej. Tym samym na konto starostwa wpłynie 38 730 złotych. Pielęgniarki otrzymają dodatkowe pieniądze za miesiące od września do grudnia ubiegłego roku.
Istniała możliwość zdobycia funduszy dla ratowników medycznych. Dyrektor placówki po głębszej personalnej analizie zadecydował jednak o przyznaniu dodatków jedynie pielęgniarkom.


Przypomnijmy, że wniosek w tej sprawie złożono w maju bieżącego roku w odpowiedzi na covidowy konkurs rozpisany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jest to kontynuacja ubiegłorocznego projektu. Podczas nadzwyczajnej lipcowej sesji radni piętnastoma głosami, czyli jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą wprowadzenia niezbędnych zmian w uchwale budżetowej.


Pieniądze na dofinansowania w formie grantów dla pracowników pomocy społecznej pochodzą również z krajowego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Przekazane zostaną Regionalnym Ośrodkom Polityki Społecznej. W puli jest 326 milionów złotych. Z niej 175 milionów trafi do 41 tysięcy pracowników zatrudnionych na pełen etat. Miesięcznie każdy powinien otrzymać 1 450 złotych.

(Cezary Kucharski)