Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Poznańska Kolej Metropolitalna się rozrasta. Od dziś dołącza połączenie do Kostrzyna

Zdjęcie aktualności Poznańska Kolej Metropolitalna się rozrasta. Od dziś dołącza połączenie do Kostrzyna fot. Roman Szczeciński

Poznańska Kolej Metropolitalna powiększyła się dziś o nowe połączenie. Tym razem jest to gmina Kostrzyn, która dołączyła do samorządowego projektu kolejowego. O godz. 10.00 z peronu 5 poznańskiego Dworca Głównego odjechał pierwszy pociąg tej relacji. Podróż do Kostrzyna trwała 18 minut. Na miejscu została podpisana umowa włączająca kolejnego partnera do PKM.

W czerwcu ubiegłego roku system kolejowych połączeń metropolitalnych zainaugurował funkcjonowanie na liniach do Grodziska Wielkopolskiego, Jarocina, Nowego Tomyśla i Wągrowca, natomiast we wrześniu pociągi z logo PKM dojechały do Swarzędza. W przyszłym roku do Poznańskiej Kolei Metropolitalnej ma zostać włączone również Rogoźno.

PKM jest wspólnym przedsięwzięciem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Miasta Poznań, Powiatu Poznańskiego oraz gmin i powiatów położonych wzdłuż linii kolejowych Poznańskiego Węzła Kolejowego. Finansowanie przedsięwzięcia odbywa się na zasadzie solidaryzmu uczestniczących w projekcie kolejowym samorządów.

(Maciej Januchowski)