Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Prezydent Gniezna zaprasza najmłodszych mieszkańców na zabawę z okazji Dnia Dziecka

Zdjęcie aktualności Prezydent Gniezna zaprasza najmłodszych  mieszkańców na zabawę z okazji Dnia Dziecka fot. Maciej Januchowski

Będą dmuchańce, gry, zabawy, animacje i wiele więcej - wszystko z myślą o najmłodszych mieszkańcach Gniezna. Już w najbliższą sobotę odbędzie się Prezydencki Dzień Dziecka. Tym razem impreza zlokalizowana będzie na osiedlu Ustronie, a motywem przewodnim będzie ekologia.

Mówił Tomasz Budasz prezydent Gniezna. Podczas wydarzenia nie zabraknie działań zorganizowanych przez sekcje wokalne, taneczne i malarskie, działające w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Poza tym placówka przygotowuje jeszcze wiele innych niespodzianek, mówi Dariusz Pilak dyrektor MOKu.

W ramach proekologicznych działań, będzie na miejscu dostępny punkt Czyste Powietrze oraz elektrośmieciarka miejskiej spółki URBIS, będą też pokazy i pogadanki o właściwym segregowaniu odpadów. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna natomiast zaprosi uczestników na dwa rodzaje warsztatów, mówi dyrektor Piotr Wiśniewski.

W trakcje trwania zabawy, wspólnie z gnieźnieńskim schroniskiem, przeprowadzona będzie zbiórka karmy dla zwierząt. Poza tym nie zabraknie sportowych emocji, mówi Marek Lisiecki z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dodatkowo podczas imprezy odbędą się lubiane przez dzieci spotkania ze strażakami, policjantami i strażnikami miejskimi. Impreza odbywać się będzie między 11:00 a 15:00 na placu przy ulicy Spokojnej w Gnieźnie.

(Magdalena Borowska)