Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Przygotowania przed meczem Lecha Poznań z Legią Warszawa. "Impreza podwyższonego ryzyka"

Zdjęcie aktualności Przygotowania przed meczem Lecha Poznań z Legią Warszawa. fot. Pixabay

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann przewodniczył 19 lutego br. posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Tematem posiedzenia było omówienie stanu bezpieczeństwa na meczach piłki nożnej rozgrywanych na Stadionie Miejskim w Poznaniu, w tym najbliższego spotkania pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa.

Uczestnicy spotkania przedyskutowali stan zabezpieczenia meczu, który rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa o godzinie 18:00. Spotkanie przy ulicy Bułgarskiej zakwalifikowane zostało jako mecz „podwyższonego ryzyka”. Służby przekazały wojewodzie raport w sprawie zabezpieczenia meczu. 

- Omówiliśmy stan przygotowań do meczu, w tym potencjalne zagrożenia. Myślę, że zarówno służby, jak i klub są dobrze przygotowani do spotkania w kontekście bezpieczeństwa na stadionie. Mecz pozwoli nam również ocenić funkcjonowanie programu naprawczego, nad którym w zeszłym roku pracowaliśmy - mówi Zbigniew Hoffmann. 

(UM w Poznniu)