Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rodziny trwają – również w biznesie! Prezes Altom przekazuje stery w ręce młodszego pokolenia.

Zdjęcie aktualności Rodziny trwają – również w biznesie! Prezes Altom przekazuje stery w ręce młodszego pokolenia. fot. Altom

Dnia 16 maja 2023 roku w siedzibie firmy Altom w Gnieźnie o godzinie 10.00 odbyło się spotkanie związane z niezwykle istotnym, dla każdego rodzinnego biznesu wydarzeniem – sukcesją. To naturalny etap w życiu firmy – Altom funkcjonuje i rozwija się od 3 dekad.

W tym czasie przedsiębiorstwo było zdolne do zbudowania rozpoznawalnej marki, umocniło swoją reputację wiarygodnego i solidnego pracodawcy, a także stało się lokalnym mecenasem sportu i kultury. Misję tę firma chce kontynuować. Chcąc utrzymać jej rodzinny charakter i spójność w zakresie kierunku w jakim nawiguje niezbędne jest w pewnym momencie przekazanie działań na ręce kolejnego pokolenia. Z dniem 16 maja Prezes i Nestor Waldemar Żurowski przekazał stery firmy w ręce córki i Sukcesorki – Pauliny Żurowskiej - Wrzesińskiej. Wraz z sukcesją spółka powołała także nowy zarząd, który w roli załogantów będzie dalej kierował rejsem i kursem jaki obejmie Altom, w oparciu o niezwykle silne fundamenty swojej rodzinności.

To ważne dla firmy wydarzenie zaszczyciła przedstawicielka władz miasta Gniezna Pani Joanna Śmigielska – zastępczyni prezydenta. Dodatkowo na uroczystość zaproszeni zostali członkowie zarządu, pracownicy oraz wieloletni współpracownicy i przyjaciele firmy Altom.

W trakcie spotkania najważniejsi uczestnicy – czyli Nestor (Waldemar Żurowski), jak i Sukcesorka (Paulina Żurowska-Wrzesińska) zabrali głos, przedstawiając wielopłaszczyznowość procesu przekazania steru w nowe ręce, a także wskazując na najważniejsze elementy w tych działaniach.

Nestor, Prezes Waldemar Żurowski swoje wystąpienie rozpoczął od odniesienia się do etymologii słowa sukcesja, którego bliskim krewnym niewątpliwie jest słowo sukces – oba te terminy odnoszą się do konsekwencji jakiegoś działania, bądź dalszej części jakiegoś procesu. Można powiedzieć, że sukcesja to naturalny etap w cyklu życia firmy – ale w firmie rodzinnej jest ona największym wyzwaniem, jeśli chcemy zapewnić kontynuację działania. Prezes Żurowski wskazał także, że cały proces przekazania władzy nie był łatwy, podkreślając, że trwał on siedem lat, jednak zakończył się nomen-omen sukcesem, do tego wskazując, że dla całego Altomu udana sukcesja to najważniejszy sukces jaki może osiągnąć firma rodzinna. Prezes podkreślił kompetencje swojej następczyni, a także rolę zespołu, który przejmie zarządzanie biznesem.

Dodatkowo Waldemar Żurowski przedstawił nowych członków zarządu firmy, którzy wzmocnią skład władz spółki wraz z przeprowadzoną sukcesją – Damian Adamski obejmuje stanowisko Wiceprezesa Zarządu ds. Handlu i Zakupów, natomiast Artur Tomaszewski zostaje Członkiem Zarządu ds. Operacyjnych. Obie te osoby są wieloletnimi współpracownikami firmy Altom – nie pojawiły się w tym miejscu nagle, przeszły w spółce w zasadzie przez wszystkie szczeble kariery zawodowej, współtworzyły ją, co przekłada się także na doskonałe zrozumienie wiodących w Altomie wartości, jak i misji firmy. Na awans na te stanowiska zapracowali – jest to zmiana, która pokazuje, że zaufani współpracownicy w toku kariery mają szansę stania się częścią altomowej rodziny.

Paulina Żurowska - Wrzesińska swoje przemówienie rozpoczęła od nut nostalgicznych, wspominając swoje dzieciństwo oraz ciężką pracę ojca, a także jego wysiłek włożony w rozwój Altomu. Wskazała również na kluczowe elementy swojego wychowania – to, że nie ma rzeczy niemożliwych, to, że należy ufać, ale sprawdzać, to, że lepiej wiedzieć, niż nie wiedzieć, i – najważniejsze – że warto chcieć coś zrobić.

Pani Żurowska – Wrzesińska wskazała także, że firma Altom powstała w zasadzie od zera, gdy wiedza o biznesie i zarządzaniu nie była na wyciągnięcie ręki – tak jak ma to miejsce w czasach współczesnych – dlatego postrzega swojego ojca jako Wizjonera. Wskazuje również na istotną rolę swojej Mamy w całym procesie, odpowiadała ona bowiem za dom i była ostoją bezpieczeństwa dla całej rodziny – mocno zaznaczając tym faktem, jak głęboko w rodzinności ukorzeniona jest kultura organizacyjna firmy – bo już od samego początku to właśnie rodzina stanowiła fundament jej rozwoju. Dzisiaj stoję przed najważniejszym wyzwaniem mojego życia, stwierdziła Prezeska, przejmując stery firmy chcę kontynuować dzieło moich rodziców, zgodnie z wartościami jakie są dla nich ważne i oczekiwaniami jakie dzisiejsze czasy stawiają przedsiębiorcom. Całe przemówienie zakończyła mocnym akcentem, wyznaczyła bowiem dalszy kierunek rozwoju dla Altomu, wskazując kluczowe wartości, jakimi firma i jej nowe władze będą się kierować:

• Otwartość – na ludzi, prawdę, pomysły, zmiany, idee i technologie

• Kreatywność – łamanie schematów i szerokie spojrzenie na codzienne wyzwania, rozwój i proces dążenia do doskonałości

• Zaufanie – do ludzi, względem decyzji i intencji.

Nowo mianowana Prezeska na koniec zaznaczyła, że przejęcie sterów firmy to oznaka najwyższego zaufania – zadeklarowała, że zrobi wszystko, by tego zaufania nie zawieść. Wniesie do życia firmy nie tylko dziedzictwo, ale także nowoczesne podejście do zarządzania – z pasją i determinacją zamierza bowiem dalej rozwija firmę, z poszanowaniem dla jej rodzinnej osobowości.

Wszystkie strony zaangażowane w proces sukcesyjny są bardzo zadowolone – zarówno z jego rezultatów, jak i płynnego przebiegu, co jest dobrym prognostykiem na nadchodzące lata.

 


O firmie Altom:

Firma Altom to przedsiębiorstwo rodzinne, o ogólnopolskim zasięgu, które powołano do życia w 1991 roku. Aktualnie jest jednym z największych i najbardziej zaufanych dostawców artykułów gospodarstwa domowego, przede wszystkim porcelany i szkła stołowego oraz wyposażenia kuchni. Działa na terenie całej Polski i w krajach Europy środkowo-wschodniej. Oferuje innowacyjne rozwiązania w branży, a oferowane produkty są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej cenionych na rynku. Firma buduje długotrwałe relacje z partnerami handlowymi. Altom od zawsze dba o jakość produktów i etykę pracy.

 

(materiał sponsorowany)