Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rozpoczęły się ferie zimowe

Zdjęcie aktualności Rozpoczęły się ferie zimowe fot. WRFM

Dziś rozpoczęły się ferie zimowe. W tym roku wyjątkowo w tym samym terminie odpoczywają uczniowie w całym kraju. Ma to związek z panującą epidemią koronawirusa. Uczniowie będą musieli je jednak spędzić w głównej mierze w domu. Hotele, pensjonaty i motele są zamknięte, zatem z zimowych wyjazdów w góry nici.

Prawo pozwala organizować jednak półkolonie. O zgodę na taką formę spędzania wolnego czasu przez żaków np. szkoły musiały wystąpić do Kuratorium Oświaty. Do tego w Poznaniu wpłynęło 314 zgłoszeń, jednak tylko 191 zostało zatwierdzone. Organizatorzy musieli spełnić wymagania Głównego Inspektora Sanitarnego. Półkolonie mogą być organizowane w grupach nieprzekraczających 12 osób, składających się z dzieci klas od pierwszej do czwartek szkoły podstawowej. Zajęcia muszą odbywać się na terenie szkoły.

Instytucje kultury z Pałuk i północnej Wielkopolski w tym roku postawiły na zajęcia online. Miejski Dom Kultury w Wągrowcu każdego dnia o godzinie 9.00 na swoim kanale na Youtube umieszcza film z warsztatami m.in. kulinarnymi, manualnymi, nie brakuje ciekawostek czy zabaw i animacji.

(Maciej Januchowski)