Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Rusza kolejna edycja Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk

Zdjęcie aktualności Rusza kolejna edycja Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk fot. SzDK

Szubiński Dom Kultury ogłosił nowy regulamin 59. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. Twórcy mają blisko trzy miesiące na przygotowanie swoich dzieł.

W ubiegłym roku nad Konkursem Sztuki Ludowej Pałuk zawisły ciemne chmury. W związku z wystąpieniem epidemii i wprowadzanymi zmianami w ograniczeniach konkurs odbył się pod koniec lata, a wrześniowe podsumowanie przeprowadzono bez udziału publiczności. W tym roku również krótko po ogłoszeniu konkursu trzeba było go zawiesić, tak by młodym kontynuatorom sztuki ludowej dać równe szanse udziału.

7 czerwca ogłoszony został nowy regulamin 59. Konkursu Sztuki Ludowej Pałuk. Zapisano w nim, że podsumowanie wydarzenia zaplanowano na 9 października o godzinie 11:00. Jednak nim to nastąpi twórcy ludowi, dorośli kontynuatorzy oraz dzieci i młodzież mogą złożyć prace do 31 sierpnia, lecz nie wcześniej jak przed 5 lipca. Przygotowane specjalnie na konkurs dzieła należy dostarczyć do wyremontowanego budynku Szubińskiego Domu Kultury przy ul. Kcyńskiej 13.

Organizatorzy liczą, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli aby przyszłoroczny 60. Konkurs Sztuki Ludowej Pałuk mógł się odbyć tradycyjnie w trakcie Wiosny na Pałukach.

(Paweł Pietroń)