Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Sąd Rejonowy w Wągrowcu zadecyduje o dalszym losie dzieci, które przebywały w rodzinie zastępczej z Łęgowa

Zdjęcie aktualności Sąd Rejonowy w Wągrowcu zadecyduje o dalszym losie dzieci, które przebywały w rodzinie zastępczej z Łęgowa fot. WRFM

Sąd Rejonowy w Wągrowcu zadecyduje o dalszym losie dzieci, które przebywały w rodzinie zastępczej z Łęgowa. Obdukcje lekarskie wykazały, że 49-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna stosowali przemoc wobec swoich podopiecznych. Oboje zostali zatrzymani, a dzieci umieszczone tymczasowo w innych rodzinach.

Mówił Piotr Hemmerling, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle Nad Notecią.

Dzieci z pieczy zastępczej mają wrócić z powrotem na teren powiatu nakielskiego m.in. do Szubina i miejscowości Paulina koło Kcyni.

W środę 12 dzieci w wieku od około 2 do 14 lat z rodziny zastępczej trafiło do szpitala po tym, jak nauczyciel w przedszkolu zauważył ślady przemocy fizycznej na ciele dwójki dzieci. Prowadzący rodzinę zastępczą zostali zatrzymani przez policję. Obecnie szpitalu w Wągrowcu pozostaje wciąż dwoje czteroletnich dzieci.

Rodzinę tworzyło małżeństwo mające czworo swoich dzieci i ośmioro dzieci w ramach pieczy zastępczej ustanowionej przez sąd.

(Maciej Januchowski)