Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Strażacy ochotnicy z Łekna wywalczyli puchar przechodni wójta gminy wiejskiej Wągrowiec

Zdjęcie aktualności Strażacy ochotnicy z Łekna wywalczyli puchar przechodni wójta gminy wiejskiej Wągrowiec fot. WRFM

Strażacy ochotnicy z Łekna wywalczyli puchar przechodni wójta gminy wiejskiej Wągrowiec Przemysława Majchrzaka. Drużyna wygrała w seniorskiej stawce, ponieważ otrzymała najmniej punktów karnych. Kolejne lokaty na podium zajęli druhowie z Wągrowca oraz Runowa. Pozostałe miejsca należą do ekip z Sienna (ubiegłoroczni zwycięzcy), Pawłowa Żońskiego, Brzezna Starego, Kaliszan, Ochodzy i Rąbczyna.


Wśród drużyn kobiecych triumfowały druhny z Łekna. Koleżanki z Sienna wyprzedziły o ponad trzy punkty. Reprezentantki Ochodzy były trzecie.


W grupie młodzieżowej najlepsze okazało się Sienno, które o sześć punktów wyprzedziło druhów z Brzezna Starego. Powtórzyło sukces sprzed roku. Kolejne lokaty zajęli strażacy z: Runowa, Łekna, Pawłowa Żońskiego i Ochodzy. Ci ostatni wygrali w ubiegłym roku.
Strażacy rywalizowali w biegu sztafetowym i ćwiczeniu bojowym. Pokonywali płotek lekkoatletyczny, równoważnię, drewnianą ścianę, tunel, rozwijali węże, nalewali do zbiornika wodę, wykonywali węzły. Najmłodszą uczestniczką zawodów była dziewięciolatka z Ochodzy Magdalena Kaniewska.


W Siedleczku obecni byli starosta wągrowiecki Tomasz Kranc oraz bryg. Zbigniew Dziwulski, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Zawody zorganizował zarząd miejsko-gminny w Wągrowcu przy współpracy miejskich i gminnych samorządowców oraz rady sołeckiej Siedleczka.

(Cezary Kucharski)