Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

„Ten rok był spokojniejszy niż poprzedni"” - Komendant Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie podsumowała minione 12 miesięcy podczas rocznej narady

Zdjęcie aktualności „Ten rok był spokojniejszy niż poprzedni fot. Magdalena Borowska

15% mniej interwencji odnotowała w minionym roku, w porównaniu do poprzedniego, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie. To niespełna 1500 zdarzeń w skali całego 2023 roku. Coraz mniej interwencji dotyczy pożarów, zauważa Marta Kacprzycka komendant powiatowa państwowej straży pożarnej w Gnieźnie.

W sprawozdaniu z działalności gnieźnieńskich strażaków znalazły się również najtrudniejsze akcje odnotowane w ubiegłym roku.

Poza wyjazdami do zdarzeń, działania powiatowej komendy opierały się na realizacji dużych inwestycji. Była to między innymi modernizacja budynku biurowego, montaż instalacji fotowoltaicznej, oraz wyposażenie obiektu w nowe serwery i konsolę dyspozytorską do obsługi zdarzeń na terenie powiatu. Ważną inwestycją było także otwarcie sali edukacyjnej Ognik, z której mogą korzystać zarówno dzieci i młodzież, jak i seniorzy. A jakie są plany gnieźnieńskiej jednostki na ten rok?

Sprawozdanie przedstawiono podczas rocznej narady, w której uczestniczyli przedstawiciele zaproszonych jednostek i instytucji. Na koniec wręczono podziękowania władzom samorządowym, instytucjom publicznym i prywatnym, druhom z jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym komendy.