Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Tłok i ścisk w pociągach z Gniezna do Poznania. Koleje Wielkopolskie wzmacniają poranne kursy

Zdjęcie aktualności Tłok i ścisk w pociągach z Gniezna do Poznania. Koleje Wielkopolskie wzmacniają poranne kursy fot. KW

Tłok i ścisk w pociągach na trasie z Gniezna do Poznania to temat, który ciągnie się już od kilku lat. Tym razem jednak pasażerowie nie mają zamiaru przymykać oka i domagają się od przewoźników, by problem rozwiązali. Sytuacja ta dotyczy również mieszkańców Mogilna i okolic, bo oba poranne składy zaczynają trasę lub przejeżdżają przez miasto. Chodzi nie tylko o Koleje Wielkopolskie, ale również POLREGIO, którego pociąg z Bydgoszczy do Poznania w godzinach porannych również jest zapchany do granic możliwości. Urząd Marszałkowski w Poznaniu zwrócił się do przewoźników o zwiększenie składów na obleganych relacjach. Koleje Wielkopolskie już od tego tygodnia mają realizować poranne połączenie z Mogilna przez Gniezno do Poznania z godziny 5.54 podwójnym składem. Z kolei POLREGIO jeszcze nie odpowiedziało na pismo urzędu marszałkowskiego.

Tłoczno jest nie tylko w porannych pociągach i nie tylko na relacji z Gniezna do Poznania. Na takie same problemy narzekali już pasażerowie z innych destynacji m.in. do Wolsztyna czy Wągrowca. Od października pasażerów korzystających z połączeń kolejowych ze stolicą Wielkopolski może być jeszcze więcej, gdyż na uczelnie wyższe wrócą studenci.

(Maciej Januchowski)