Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Trenerem seniorskiej drużyny szczypiornistów KPR Sparty Oborniki na nadchodzący sezon został Jacek Okpisz

Zdjęcie aktualności Trenerem seniorskiej drużyny szczypiornistów KPR Sparty Oborniki na nadchodzący sezon został Jacek Okpisz fot. WRFM

Trenerem seniorskiej drużyny szczypiornistów KPR Sparty Oborniki na nadchodzący sezon został Jacek Okpisz. Można powiedzieć, że powrócił na trenerską ławkę. Funkcjonujący w klubie od siedmiu sezonów duet trenerski Marek Arciszewski (główny szkoleniowiec), Tomasz Witaszak (przygotowanie motoryczne) pomoże mu w pracy. Założeniem jest awans do pierwszej ligi opierając grę na wychowankach.


Nowy szkoleniowiec Sparty ma 54 lata i niegdyś pod okiem Tadeusza Ratajczaka grał w tym klubie. Jest trenerem klasy pierwszej. Szkolił szczypiornistów Sparty oraz Metalplastu Oborniki. Z obydwoma ekipami zdobył mistrzostwo Polski w kategoriach młodzik oraz junior. Z Metalplastem jako asystent trenera awansował do ekstraklasy. W niej prowadził między innymi Chrobrego Głogów. Trenował pierwszo i drugoligowe drużyny w tym Nielbę Wągrowiec, z którą awansował do elity krajowego szczypiorniaka oraz Miedź Legnica.
Prowadził kadrę makroregionu północno-zachodniego. Był głównym szkoleniowcem kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Awansował z tym zespołem na mistrzostwa Europy. W Czarnogórze wywalczył dziesiąte miejsce.

(Cezary Kucharski)