Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Trzecią kolejkę mistrzostw gminy Janowiec Wielkopolski w siatkówce plażowej wygrał mikst ze stolicy Wielkopolski

Zdjęcie aktualności Trzecią kolejkę mistrzostw gminy Janowiec Wielkopolski w siatkówce plażowej wygrał mikst ze stolicy Wielkopolski fot. WRFM

Trzecią kolejkę mistrzostw gminy Janowiec Wielkopolski w siatkówce plażowej wygrał mikst ze stolicy Wielkopolski Kamila Piątek i Mateusz Skrzypiński. Zdobył dziesięć punktów do klasyfikacji generalnej, w której będą się liczyły trzy najlepsze lokaty w sezonie.
W meczu finałowym poznaniacy wygrali z Karoliną Szybczyńską i Damianem Górskim, czyli reprezentantami gospodarzy w setach do dziesięciu oraz sześciu. Janowiecki mikst zainkasował dziewięć oczek do klasyfikacji generalnej, w której prowadzi. Obydwa miksty wygrały swoje grupy eliminacyjne.


Trzecią lokatę zajęli Natalia Walendowska i Jan Lisek (Janowiec Wlkp.). Pokonali w małym finale swoich rodaków Marzenę Karczewską i Rafała Sieszchulskiego. Wygrali obydwa sety do siedmiu punktów.


W generalce kobiet prowadzi Szybczyńska. Piątek traci do niej osiem oczek, ale wystartowała w dwóch turniejach. Julia Roszak z Janowca Wlkp. jest trzecia. Do wiceliderki musi odrobić cztery punkty.


W klasyfikacji mężczyzn lideruje Górski, który zgromadził osiem oczek więcej niż Skrzypiński. Trzeci jest reprezentant gospodarzy Kacper Matysiak z czteropunktową stratą. Górski zagrał o jeden turniej więcej niż jego najgroźniejsi przeciwnicy.


W rywalizacji bierze udział 15 mikstów głównie z janowieckiej gminy. Czwarta kolejka zostanie rozegrana 24 sierpnia.

(Cezary Kucharski)